Ciekawe pomysły na to, jak spędzimy ferie w Naszym Przedszkolu

W dniu 11.01.2021r w Naszym przedszkolu obchodzić będziemy Dzień Lizaka. Z tej okazji zapoznamy się z historią „Od buraka do lizaka”, dowiemy się jak powstaje cukier, z którego powstają słodkości, będziemy się starali nauczyć, że w jedzeniu słodyczy należy zachować umiar. Dzieci będą miały również okazję własnoręcznie stworzyć własne lizaki z masy cukrowej.

We wtorek, 12-go stycznia będziemy gościć mamę jednego z naszych przedszkolaków, która wprawi nas we włoski nastrój. W Dzień Włoski zaznajomimy się z nowym krajem, pobawimy się po „włosku”, nauczymy kilku słów oraz wykażemy się twórczo wykonując wspaniałe weneckie maski idealne na czas karnawału! Będziemy jedli włoskie potrawy przygotowane przez naszą kuchnię.

A w piątek do Naszego przedszkola zawitają bańki mydlane! Dzieci będą mogły zapoznać się z techniką powstawania mydła, a także wykonać własne mydełko. Ale to nie wszystko! W Dniu Baniek Mydlanych dzieci  poznają również samą historię mydła i wezmą udział w doświadczeniach związanych z higieną rąk. Na pewno atrakcją będzie „zamykanie” dzieci  w bardzo dużej bańce mydlanej.