Rowerowa stolica Polski.

Znów kręcimy kilometry dla Chorzowa!

 

1 czerwca rusza kolejna edycja  akcji „Rowerowa Stolica Polski”, zainicjowanej przez Miasto Bydgoszcz.

Wystartuje w niej ponad 90 miast i gmin. Zasady uczestnictwa są proste. Pobieramy bezpłatną  aplikację mobilną „Aktywne miasta” i  wybieramy Chorzów jako miasto, dla którego będziemy kręcić kilometry. Możemy dołączyć do istniejących grup lub tworzyć własne z przyjaciółmi, znajomymi z pracy. W zakładce „instytucje” jest już utworzona grupa „Urząd Miasta Chorzów”. W aplikacji możemy śledzić przebyty dystans, czas, spalone kalorie, trasy, a zadowalające efekty publikować na portalach społecznościowych.

Nie trzeba jeździć rowerem wyłącznie po Chorzowie – wystarczy wybrać Chorzów z listy miast i wyruszyć w rowerową podróż … nawet dookoła świata! Zwycięskie miasto otrzyma zaszczytny tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”.

Trzy najlepsze kolarki i trzej najlepsi kolarze z Chorzowa otrzymają z rąk Prezydenta Miasta nagrody, a wyróżnienia przypadną każdemu, kto przejedzie przynajmniej 1000 km (uczestnicy od 16 roku życia) lub 500 km (uczestnicy do lat 16).

Akcja potrwa do 30 czerwca.

Koordynatorem „Rowerowej Stolicy Polski” w naszym Urzędzie  jest Paweł Mielczarek .

Dodatkowe szczegóły: https://aktywne.miasta.pl/news/125