DZIEŃ DYNI W PLANETKACH.

30 października w poniedziałek w przedszkolu świętowaliśmy DZIEŃ DYNI !.
W swoich przygotowanych  strojach otoczyliśmy kołem królową tego dnia: wysłuchaliśmy piosenki o dyni, a przy jej akompaniamencie przekazywaliśmy ją sobie z rąk do rąk – cięęężka była…
Jeszcze przed śniadaniem zajrzeliśmy przez odcięty berecik do jej wnętrza – oczami i rękami !, poznaliśmy z czego się składa i wysłuchaliśmy wiadomości o jej wartościach odżywczych – zarówno miąższu , jak i pestek. Pani opowiadając nam o tym wycięła elementy twarzy i wstawiła do środka zapaloną świeczkę … – zmieniając ją w lampion !!! Od razu zrobiliśmy sobie z nim grupowe zdjęcie.
Po śniadaniu dowiedzieliśmy się jeszcze wielu dyniowych informacji i ciekawostek oglądając prezentację multimedialną. Ćwiczyliśmy siłę i koordynację oraz siłę podczas slalomu z dyniami, a koordynację wzrokowo – ruchową i zręczność podczas „karmienia” łyżeczką z pestkami. Zabawa w „Dynie i skrzynie” pomogła nam w sprawnym liczeniu. Wiedzą kulinarną  wykazaliśmy się w trakcie podawania nazw i składników potraw z dyni, a kreatywnością i pomysłowością wymyślając co można by z niej zrobić, jak wykorzystać, do czego zastosować… Chowaliśmy się na sygnał przed „Zjadaczem dyń” w czasie refrenu słuchanej z youtube’a piosenki, a wyciszyliśmy się wyklejając plasteliną, kolorując kredkami i mazakami „dziurki” w wydrukowanych dyniach.
Panie: kucharki i intendentka także włączyły się w obchody przygotowując na obiad zupę dyniową, a na podwieczorek ciasteczka dynie i duszki – dziękujemy !
A rodzicom bardzo dziękujemy za stroje, przebrania !