Dzień postaci z bajek.

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek obchodzimy  5 listopada (  jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek animowanych)

„Słoneczka” świętowały w przedszkolu już w piątek 4 listopada. Zawitały do sali bajecznie poubierane – dziękujemy rodzicom, którzy te stroje przygotowali, stworzyli, dopieścili …

Rozpoczęliśmy od prezentacji strojów i odgadywania z jakiej bajki to postać, z kolei rozwiązaliśmy quiz multimedialny, w którym należało odgadnąć bohatera po 2 atrybutach (prym wiodły Róża i Ania B. !). Potem losowaliśmy obrazki i dobieraliśmy je tak, aby pasowały do 4 bajek. Nasteępnie bawiliśmy się z chustą animacyjną: wiedzieliśmy czy nasze postacie są na 4 łapach, na 2 nogach, na ośmiu ? lub na kołach… , ustawialiśmy się na wywołanych kolorach, zmienialiśmy miejsca czworakując pod trzymaną przez koleżanki i kolegów chustą, a potem samodzielnie ubieraliśmy kapcie !Później w zabawie sensorycznej pomagaliśmy Kopciuszkowi rozdzielać małe kółeczka od dużych oraz za pomocą „lizaczków” z radosnymi i smutnymi buziami ocenialiśmy czy p. Ola wygłasza prawdziwe zdania zbajek czy też coś jej się niestety pomyliło… Przy stolikach pomogliśmy kredkami na karcie pracy Czerwonemu Kapturkowi, jego babci , no – i wilkowi też… przejść do końca przez wykropkowaną, dla każdego nich inną, dróżkę.

Zrobiliśmy też pamiątkowe grupowe zdjęcia – jedno w maskach, a drugie bez masek.

Faaaajnie było  !!!  – kiedy następne przebierane święto ???