Spotkania jasełkowe.

W przedświątecznej atmosferze mali aktorzy z każdej grupy zaprosili swoich rodziców i rodzeństwo (często naszych absolwentów !) na spektakle jasełkowe, żeby przedstawić opowieść z Betlejem… (18, 19, 20, 21 grudnia 2023 r.)

Niektórzy z wielką swadą, pewnością siebie i sceniczną iskrą, inni z ogromną tremą – wszyscy pięknie pokazali się na naszej przedszkolnej „scenie”,  w scenografii świecących lampek i różnorodnych strojach,  recytując swoje kwestie i śpiewając kolędy i pastorałki. Brawo !, brawo !, BRAWO !!!

Po występach rozemocjonowane „gwiazdy” z zaproszonymi  swoimi najbliższymi udały się do sali na górze – tam po złożonych przez panią dyrektor oraz wychowawczynie życzeniach wszyscy śpiewali tradycyjne kolędy przy dźwiękach pianina, na którym akompaniowała nam pani Kornelia. Potem wspólnie usiedliśmy przy słodkim poczęstunku (dziękujemy rodzicom 🙂  ) i w rozmowach przeżywaliśmy na świeżo dopiero co obejrzane przedstawienia. Na zakończenie wszystkie rodziny zrobiły gwiazdki z ozdobnych słomek, a przedszkolaki wręczyły gościom przygotowane wcześniej na zajęciach plastycznych reniferki.

To były wieczory pełne magii, wzruszeń i radości !!!

A spektakle powtórzymy jeszcze dla babć i dziadków w styczniu !